| Nahe a întrebat:

Am o problemă extrem de gravă. Uneori,nu știu din ce cauza, depinde și cum dorm, mă trezesc cu gatul și spatele, partea de dus înțepenite,in sensul că nu mai pot sa îmi mișc gatul deoarece tremură, e înțepenit și orice i as face ziua aia rămâne așa, iar în spate simt o durere care îmi afectează postura in acea zi, parcă acolo este un centru, nu am forță în mâini, e oribil. Am făcut fizioterapie mai demult însă nicio ameliorare. Singura ameliorare a fost când am fost la un masaj,iar persoana aceea mi-a spus că am mușchii tensionați, parcă mi-a luat durerea cu mana, dar nu pot merge la masaj incontinuu, e scump. Ce sa fac? Alt doctor mi-a spus că doar mi se pare că am aceste probleme. Și cam asta e situația. Am observat că am aceasta problema când sunt balonat sau pare să aibă legătură cu stomacul, pe lângă altele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un sport sau yoga, care ti-ar intinde muschii si i-ar relaxa.

| sierra1 a răspuns:

"o problemă extrem de gravă... doctor mi-a spus că doar mi se pare că am aceste probleme. Și cam asta e situația."

după cum vedem, tu pasezi, tu centrezi și mai dai și cu capul...

| dullcat a răspuns:

Buna.Problema asta nu e chiar asa grava daca nu se intampla des, multi oameni patesc la fel.La tine ce inseamna uneori?
Un prieten mi-a spus ca i s-a intamplat asa acum cateva saptamani, iar cand l-a vazut seful i-a zis ca e ok, fiindca si el a avut neplacerea asta. laughing Iar omul ala a fost sportiv de performanta la viata lui, in continuare este activ, deci nu cred ca se poate face o corelare cu sedenatarismul.Iti trece in cateva zile, insa trebuie sa limitezi miscarile pe care le faceai in mod firesc cu gatul si sa te misti ca un robotel care se intoarce cu tot cu trunchi.

| Darius50boss a răspuns:

Dacă este cineva să îți facă masaj din familie sau cineva