| mandrei21 a întrebat:

Am o problema ieri mi-a fost rău mi-a fost rau imi venea sa vomit ma durea burta uneori am avut diaree si cred ca a fost din cauza ca am mancat cu o zi inainte niste pastrama nu prea mi-a placut dar am mancat-o si un pic seara destul de putin. Se poate ca din acest motiv sa ma fi simtit rau? Ziua in care mi-a fost rau nu prea am mancat si am slabit cam 1 kg si nu am pofta de mancare ce as putea face sa imi revina pofta? Si nu prea ma pot uita la carne sau la altceva condimentat mi se face rau...
Scuze daca nu m-am exprimat prea bine sau pentru greseli de scriere...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu-a fost rau, macar 24 de ore nu te mai gandii al mancare cu carne si alte porcarii. Ia o pauza si manaca ceva dietetic: supa de zarzavat, zarzavat fiert, orez fiert sau compot de fructe.

| mandrei21 explică (pentru Violleta2022):

Pe mine ma sperie idea ca am slabit 1kg si un pic deodata nu ca as avea o problema pentru ca sunt un pic mai plinut 1.70 si 63.6 kg si am avut 64.4 sau 64.6 sau 64.8 nu mai tin minte

| Violleta2022 a răspuns (pentru mandrei21):

Ai slabit 1 kg pentru ca te-ai deshidratat vomitand, asta se intampla cu oricine in situatia ta!
Cum iti revii in 2-3 zile, vei avea aceeasi greutate, de dinainte de starea de rau.

| Drimmero a răspuns:

E posibil sa fie o indigestie,, asta trece prin mic regim, sa mananci mancare gatita, fara mancare grea, odihna,, lichide si sa stai linistit.

Se mai intampla ca stomacului sa nu-i placa anumite alimente si sa-ti dea stari de genul.
Cu kg in -,, e foarte posibil ca tu sa nu te fi cantarit de ceva timp si acum cand te-ai cantarit sa vezi surpriza, se mai intampla, e vara, faci miscare, mananci mai lejer si e normal sa nu prea pui pe tine.
1 kg nu e tragedie daca slabesti, sa nu slabesti mai brusc si mai mult.