| Volsaire a întrebat:

Am o problema.In ultimul an m-a durut rau gatul, am ajuns sa merg si de 2-3 ori pe luna la medic...Acum am probleme cu stomacul.Intrebarea mea este..Atunci cand fac sport simt ca racesc, ce pot face sa nu mai simt asta? Am luat foarte mult antibiotic si ma gandesc ca nu e bine sa iau iar.Niste pastile,ceva, dupa ce fac sport:exista? Si daca am probleme cu stomacul pot face exercitii pentru abdomen?

P.S.Problemele cu stomacul sunt urmatoarele:ma doare, am forfoteli si pe urma incepe "sa bata briza" si imi trece.Ce pot sa am?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gimnastica nu afecteaza stomacul. Dar prea multe medicamente, DA. Probabil ti l-ai stricat tot de la medicamente. Daca racesti usor, un motiv ar fi imunitatea scazuta. Dar cum ai probleme de mai multe feluri, este indicat sa mergi la medic. Incepe cu medicul de familie ca sa stie la ce specialist sa te trimita.