| xoxo05 a întrebat:

Am o problema. Ma doare foarte tare degetu mare de la picior,mai precis unghia de cateva saptamani,dar nu am acordat atentie, dar am observat ca mi s-a ingalbenit unghia si nici macar nu mai creste straight face. Care e cauza si ce sa fac? Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te doare unghia și nu ai luat nicio măsură până acum?
Mergi la medic, poate fi încălțămintea de vină, igienă precară.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate fi o posibilă infecţie, mergi la medic, nu sta aşa să se agraveze.
Cu plăcere şi vezi de tine.
Te pup!

| whattt a răspuns:

Mergi la medic ca s-ar putea sa fie o infectie

| xProxy a răspuns:

Salut. Am avut aceeasi problema si nu am bagat-o in seama. m-a tinut 8 luni.
Eu am scapat astfel: Verifica daca ai un colt adanc in carne. Daca ai scoate-l.
Verifica daca ai infentie (ia un ac, baga-l in spirt sa il dezinfectezi si il bagi putin in piele langa unghie apoi apesi pe deget si vezi daca ai invectie)
Daca e infectie, stoarcel apoi dati cu dezinfectant. La fel si la colt.
Daca nu este aceasta problema fugi la doctor!

| zeratw a răspuns:

Trebuie sa iti traga unghia asa mi sa intmplat si mie