| Ionut912389 a întrebat:

Eu am lucrat curier in Austria dar acum vor sa ne oblige sa facem vaccinul asa ca vreau sa ma intorc in Romania. Am drept la somaj sau ajutor social si cat timp?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca este cineva care cunoaste legea austrica privin somajul, asa ca intereseaza-te acolo. Si nu cred ca primesti somaj daca tu iti dai demisia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai muncit in Romania nu cred ca vei avea ajutor social, de ce nu faci vaccinul? Ca si in România este obligatorie vaccinarea.

| Ionut912389 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu fac vaccinu pentru ca nu am nevoie de el eu am avut boala asta anul trecut si nu am avut nimic. sa munceasca doar cine e vaccinat nu ma deranjeaza