| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema : mereu cand ma lovesc la nas curge sange sau cateodata din senin si nu stiu de ce? sunt mai sensibil sau am ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai un vas de sange slabit la nas, care in caz de suparare este ca o supapa de siguranta, se deschide si face ca presiunea sangelui sa scada.Cand te lovesti... e normal sa-ti curga sange.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru sanatatea ta e bine sa mergi pentru investigatii la medicul de familie.

| dannys a răspuns:

Eu din cate am auzit ca este si din cauza tensiunii mai mare.Si daca este din cauza tensiunii este ceva bun sa-ti curga sange.Eu nu sunt sigura 100% dar asa am auzit o vecina.Mai sigur mergi la un medic.

| perla a răspuns:

Nu are nimic ai un pic de tensiune vezi daca nu esti anemic sau ai probleme cu inima sau ficatu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, si tatalui meu i se intampla asa ceva.nu trebuie sa te sperii, poate ca ai un vas de sange mai subtire (zic si eu), sau poate ai vreo problema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc sa consulti doctorul de familie. Poti sa iti faci analize. Totusi cred ca e o zona sensibila pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt asa

| marantz a răspuns:

Faptul ca atunci cand te lovesti la nas iti curge sange e ceva firesc. Insa faptul ca iti curge sange din nas din senin e o problema si anume poate fi o tensiune, o scadere sau o accelerare a pulsului. Daca problemele persista, nu ezita sa-si suni medicul de familie. Bafta