| ZapaciLaa a întrebat:

Ma confrunt cu o problema de aproape 2 saptamani. Imi curge sange din nas zilnic fara sa ma lovesc, cel mai des e cand imi suflu nasul si uneori asa din senin. Uneori imi mai curge si noaptea. Marti am sa merg la doctor dar ce sa fac pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YumixCupcake a răspuns:

Si eu am probleme cu asta!
Baga vitamina C in tine pana atunci si ai foarte mare grija. Puneti pe nas gheta si nu sta intinsa pe spate, ci in fund si apasa-te pe nara din care iti curge.
Eu te sfatuiesc sa te duci mai bine la Urgente.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adolescentilor le curge adesea sange din nas, ca urmare a schimbarilor prin care trece corpul lor in aceasta perioada. Nu e nimic periculos, trece de la sine pe la 17 ani.

| mgtow a răspuns:

Asa pateam eu si un vechi coleg de clasa cand eram la scoala (in cazul meu era in baie cand faceam dus si suflam nasul sau cand mai scoteam vreun muc) de atunci am evitat aceste actiuni si nu mi-a mai sangerat nasul, dar in cazul tau daca e si in timp de noapte poate sa fie problema cu vreun vas sanguin spart nu stiu exact, pana marti evita sa suflii nasul sau sa-ti bagi degetele in nari.