| BrunetteBia a întrebat:

Am o problema si este putin cam grava. de cateva luni iau pastile mereu. antibiotice, am fost la medic, deoarece racesc in gat, dureri, cateodata si tuse, si am inteles ca am facut si sinuzita. se infunda nasul, nu simt gustul mancarii si nici mirosul ( asta cateodata) si ba imi trece ba reapare. nu stiu ce sa mai fac. am incercat si metode naturiste cum ar fi infuziile cu musetel si sare si a functionat. dar reapare dupa scurt timp... aveti vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlxMro a răspuns:

Cine ti-a dat sa iei antibiotice este un fraier. Daca ai mai luat antibiotic si te-ai vindecat a doua oara poti sa-ti iei adio. Incearca sa te vindeci singur sa in cel mai rau caz sa iei niste pastile mai usoare... daca e ceva mai grav incearca ospen sau bioparox. Si ma bea cate-un ceai fierbinte,(fara bauturi acidulate, reci.).

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mergi in aceasta vara la mare, aerosolii iti vor face bine!

| Adinuzza1 a răspuns:

Du-te si fa-ti o analiza in gat. si nu mai luat antibiotice
poate ai stafilococus.sau ceva de genu se scrie
fa-ti analiza