| joghu22 a întrebat:

Buna!
Luni am inceput sa răcesc, am avut si febra 38, frisoane, dureri musculare, tuse, dureri in gat…
Azi însă mi-au dispărut gustul si mirosul, nu in totalitate, mirosul il am dar il nu simt asa puternic ca altădată, iar gustul simt doar daca este dulce/amar/sărat nu simt aroma. Am facut si test cu proba din gat si a rezultat COVID negativ.
Acum intrebarea mea este, cand imi voi recupera gustul si mirosul? Ca si tratament beau Fervex, vitamina C, sirop, decasept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Simptomele astea existau de pana in spaima aia de Covid...

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind te vindeci de raceală o sa i ti revina si gust si miros c am peste o saptamana

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti l vei recupera dupa cateva saptamani, cand trece complet raceala.
In plus, peste ce iei acum, te sfatuiesc sa mananci multe supe sau ciorbe de pui, sa bei ceai cald (nu fierbinte, nu rece).
Sanatate maxima!

| joghu22 explică (pentru Violleta2022):

L-am recuperat in sfârșit! Dupa 11 zile! Nu in totalitate, dar acum simt 80%. big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru joghu22):

Sanatate maxima!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când îți trece.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca ai covid, ar trebui sa stai un casa ca să nu răspândești virusul, testele din saliva și în general testele de la farmacie nu prea sunt bune, fa ți un test pcr, poți suna la salvare și ți l face gratis

| Lukasssz a răspuns:

Nu mai bine iti faci alt test? Uneori se mai intampla sa iti iasa negativ cand esti pozitiv si pozitiv cand tu esti de fapt negativ.

| Legion7X a răspuns (pentru Lukasssz):

Tu ții cu covitul, nu-i frumos laughing

| Lukasssz a răspuns (pentru Legion7X):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| editedsofpeople a răspuns:

Habarnam