| ely363 a întrebat:

Am o problema si nu stiu daca sa ma îngrijorez sau nu, am 13 ani si acum doua saptamani m-am trezit intr-o noapte si nu imi simțeam piciorul drept de la glezna in jos. Cand am incercat sa merg am cazut si m-am lovit si deabea atunci l-am simtit iar. Mama mi-a zis ca poate am dormit pe el si nu a circulat bine sangele, dar am observat ca daca imi misc degetul mic, se inclina spre stanga si se blochează pentru cateva secunde. Ieri dimineata iar nu l-am simtit, doar cand l-am masat pana o poctit tare.
Are vreo legătură faptul ca eu sunt stangace, adica imi folosesc partea stanga mai mult decat partea dreapta.
Aa, si de o saptamana am penny board, si imi folosesc piciorul drept sa imping... poate sa fie si din cauza asta?

Nu stiu, ar trebui sa ma duc sa imi fac analize?

Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| frumusicka a răspuns:

Cred ca ai imunitatea scazuta. Probabil at trebui sa iei niste calciu. In rest nu e nimic grav!

4 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Consulta un medic! sa nu fie ceva mai serios

| Lola05 a răspuns:

Si mie mi se intampla sa imi amorteasca mana asa de tare incat sa nu o simt, sau degetele (cu piciorul nu imi amintesc sa fi patit), insa solutia este sa masezi bine membrul afectat si in 10-20 de secunde incepi sa iti revii.
Stai linistita, e doar amorteala, nu e nimic grav!
Totusi, daca amortelile astea se agraveaza si apar din ce in ce mai des, ai sanse mari sa ai deficit de magneziu sau alte substante folositoare din organism. Mergi si fa-ti niste analize, sa vezi daca ai carente in organism, ca sa iei masuri happy

| frumusicka a răspuns:

UCred ca ai imunitatea scazuta. Probabil at trebui sa iei niste calciu. In rest nu e nimic grav!

| nukeyly a răspuns (pentru frumusicka):

Pentru asimilare de calciu trebuie si vitamina D sau stat la soare vreo 20 minute. Daca mai patesti du-te totusi la un medic da baiu e ca nu sunt medici care sa stie cate prune au in straita, adica bazati, dedicati, adevarati. Deaia care cand vobesc timpul se opreste, apa ingheata, Dumnezeu nu clipeste u respira, si destinul se schimba de frica. Ala e un medic adevarat. Nu sistemul sanitar romanesc o rusine.