| ßeatryce a întrebat:

Am o problema si vreau sa ma ajutati(nu va bateti joc):mi s-au crapat buzele si mi s-a luat cojita aceea de pe ele...ma ustura ingrozitor. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraPiti a răspuns:

Date cu aloee dar chiar daca iti vine putin in gura nu e nimic,si date si cu strugurel, a da si cu miere, o lasi sa se usuce iar apoi se vindeca asa fac eu

9 răspunsuri:
| AlxMro a răspuns:

Sanatos si eficient, alifie de galbenele si e 100% naturala!

| bunny112 a răspuns:

Pai este balzam special se vinde in farmacie te poti da cu el.

| AlexandraPiti a răspuns:

Merci de funda

| Ir0nMaN a răspuns:

Cumparati un strugurel de la farmacie, sau daca dispui de mai multi bani iti poti lua o crema care e mult mai scumpa dar si mai buna

| VyVyK a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti un strugurel. BAFATA

| Lorenna a răspuns:

Pai. da`te cu ir de buze sau cu balsamwinking
Smantana

Poate fi aplicata cu succes de mai multe ori pe zi pentru a inlatura celulele moarte si a le catifela.

| Danutza_5627 a răspuns:

Eu cand imi sunt crepate buzele imi pun miere pe elebig grin.Te ustura putin dar se regenereaza mai repede>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te dai cu Strugurel, gasesti la farmacii.Costa pana in 3lei.

| ßeatryce explică:

Am gloss, strugurel si balsam de buze si m-am dat pana si cu crema(mi-a dat farmacista)dar fara efect...ma astept la o metoda babeasca ceva de genul dar mersi mult oricum