| myky2507 a întrebat:

Am o problema.Sunt la pauza de anticonceptionale yasmine, luni am terminat blisterul si marti il incep pe urmatorul. Iau pastilele din iunie. Mi-a venit menstruatia in fiecare saptamana. de pauza.Inafara de saptamana. asta.Am facut 3 teste si sunt negative. din ce motiv nu mi-a venit? ast raspunsuri. Funda:X.mentionez ca le-am luat zilnic la aceeasi ora.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata (testele le-ai facut prea repede ca sa aiba vreo relevanta) sau sa fi facut vreo dereglare hormonala. Luni trebuie obligatoriu sa ajungi la un ginecolog, fiindca este complet interzis sa incepi o noua folie daca nu ai avut menstra.

| Gabonne1982 a răspuns:

Pai toate anticonceptionalele iti dau ciclul peste cap si nu iti mai vine regulat

| butterfly27 a răspuns:

Probabil o dereglare hormonala, stai linistita:*

| katy92 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze stres o raceala dar daca ai fost punctuala cu pastilele nu ai de ce sa iti faci griji