| allynna17allynna a întrebat:

Luna trecuta a fost prima luna cand am utilizat contraceptive yasmin. vineri am terminat blisterul si azi mi-a venit menstruatia. am inteles ca urmatorul blister o sa il incep in a8a zi de cand am terminat pastilele nu? funda mare; x

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

A doua folie de pilule contraceptive o incepi in aceeasi zi din saptamana ca cea in care ai inceput prima folie. tu banuiesc ca ai inceput intr-o sambata. ai luat toate pastilutele vineri a fost ultima, pauza 7 zile in care iti vine ciclul menstrual si apoi sambata viitoare incepi noua folie. in fiecare luna vei incepe cu aceeasi zi din saptamana.