| andreeabosca a întrebat:

Am o scurgere vaginala de culoare maro de cateva saptamanii ..sunt noua ..si am 18 anii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate fi vorba de vreo infecție. Ar fi bine să mergi la medic.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la o doctorita ginecolog, la privat. Nu ai de ce sa te rusinezi, asta e job-ul lor si ar trebui sa te duci rapid si sa nu experimentezi tampenii de tratamente naturiste pe tine pentru ca o infectie se trateaz corespunzator!

Programeaza-te la un dr. la care prinzi mai rapid si du-te cat de repede.

Daca eviti problema, nu inseamna ca o sa se si vindece, ci poate se agraveaza si sa vezi atunci `bucurii`...

| REMiXDJ a răspuns:

Fa-ti cateva spalaturi vaginale cu apa calduta timp de 3 zile si exita sa mananci mancaruri condimentate cu piper, usturoi, boia, ceapa, etc., bea multa apa, lichode, seara o cana de lapte cald si efort mai putin si somn, sa nu te prinda ora 23 treaza. Daca dupa 3 zile scurgearea persista, faci un dus, buletinul in mana, ceva banuti la tine, si e bine sa incepi sa faci un control ginecologic la o doctorita ginecolog(nu barbat).Nu e de speriat insa e bine sa fii preventiva.E bine sa fii fata dar e si greu.Fa asa si o sa fie bine.

| andreeabosca explică (pentru REMiXDJ):

Mersii mult...o sa incerc sa vad daca da roade ...intr un fel mi e rusine sa merg la ginecolog dar nu stiu de ce