| newaccountbye a întrebat:

Am o străbunica de 93 de ani care a fost foarte răcita (încă mai e puțin) și mănâncă foarte puțin, in rest vomita tot ce mănâncă, are stări de voma și nu știu ce se întâmpla. Menționez ca gândește foarte bine, adică chiar nu știu ce are! :,,((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-ar putea sa fie varsta inaintata si un semn de boala care sa agravat, de cand nu are analizele facute?

| Violleta2022 a răspuns:

Sanatate strabunicii!
Luati-o pe batranica si duceti-o la medic, daca vreti sa aflati ce are, ca nu prea aveti voi cum sa o ajutati.

| Frank51 a răspuns:

A mâncat ceva stricat.

| Yuoia a răspuns:

Ar trebui sa nu gandeasca pentru ca tu sa stii ce are?
Are probleme cu ficatul, nu cu mintea!
Cheama un medic la domiciliu sa o vada sau mai bine ambulanta. Nu o chinuiti asteptand "specialistul" pe TPU.

| 1997onur a răspuns:

Mergi te rog eu cu ia la medicul de familie maine la prima ora cu ia si nu mai pierde timpul ei prețios e clar ca nu-i bine și nici ia nu stie ce are nici tu nu ai de unde sa stii ce are ia dar la medicul de familie maine la prima ora daca mergi cu ia afli totul.

| haileewatson a răspuns:

Doar un doctor poate sa-ti zica ce are, dar sa stii ca la varsta asta nu prea mai ai ce face. Din pacate cu totii ne ducem incet incet. Ai grija de ea si arata-i ca o iubesti.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Daca tot ce mananca vomita exista posibilitatea sa aiba matele incurcate.
Cel mai bine este sa mearga la un doctor urgent, sa nu se agraveze, sa vada ce are mai exact(poate nu are ce am scris eu mai sus, de aceea am scris ca exista posibilitatea)