| MihaiClaudiu14 a întrebat:

Se poate sa rămână însărcinată, dacă de exemplu fata e virgina și cei doi partenerei doar s-au jucat cu părțile intime adică doar, au atins...
Iar el nu a ejaculat deloc nici in acea zona nici in alta.

Dar totuși ea are unele probleme, cum ar fi dimineața are stari de voma sau dupa ce mănâncă aproape orice... ori când se ridica din pat amețește. Mentionez ca are unele probleme cu anemia și cu stomacul.

Ce ar însemna asta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, insarcinata ramane daca face sex cu ejaculare in vagin, dimineata are sectie de vomă? Sau sectie de vot laughing aa sectie de politie?, ptiu drace zăpacitilor nu va m ai jucati cu plua ca nu stiti cum sa o folositi, poate va pușcati laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate ramane insarcinata din atata lucru.
Senzatia de voma apare de la o problema cu stomacul sau colecistul. sa mearga la un medic endocrinolog si sa se trateze, posibil avand infectie cu Helicobacetr Pilory. O asemenea infectie poate duce la ulcer, daca nu se face tratament din timp.

| MihaiClaudiu14 explică (pentru Violleta2022):

Stările acelea cum ar fi senzația de voma apar dimineața și imediat, Duoa ce mănâncă sau chiar înainte de a mânca... iar acele amețeli le are când se ridica din pat...
Ca și problema medicale are anemia și ceva la stomac. Deci sa înțeleg ca aceste stări sunt din acea cauza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiClaudiu14):

Am scris mai sus din ce cauza sunt. Sa mearga la endocrinolog!

| corbulalbrosu a răspuns:

Practic este imposibil sa se poata forma sarcina in cazul descris de tine. Iar in privinta starilor invocate cu care se confrunta prietena ta si anume cele de : voma, ameteala, anemie, etc, este cazul sa fie consultata de medicul de familie. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sarcina e exclusă din simplul motiv că nu a existat spermă (ejaculare).
Simptomele au o cauză cu totul diferită - e neapărat nevoie de un consult medical pentru a o afla.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ai ejaculat in ea nu poate sa fie gravida. Senzatiile de voma si de rau sunt de la anemie si problemele ce le are la stomac.

| Sofer a răspuns:

Imposibil frate sa se formeze o sarcina.

| xRaffy a răspuns:

Clar nu.

| Anonimfath555 a răspuns:

Pentru a rămâne însărcinată este nevoie de contact sexual, dacă nu a ejaculat nu e nicio problemă. Poți sta liniștită, nu ești însărcinată.