| totenkopfSS a întrebat:

Am observant ca in ultimele 3 saptamani, alimentatia este doar: Cola, Pizza si tigari. si am inceput sa ma simt putin cam rau/oboist. Credeti ca are legatura cu ce am mancat 3 saptamani sau este de la locul de munca (foarte stresant)? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ai rabdare si cauta lucrurile bune!
Cauta miracolul ascuns in vitamine, minerale, plante.
Ai grija de tine si acum rasfata-te cu o baie calda, poate face minuni pentru restabilirea echilibrului interior.
Acorda-i corpului tau timp de odihna si nu uita somnul odihnitor e un atu al vietii fericite.O buna noapte iti doresc!

14 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daaaaaaaaaaa.
Incearca o alimentatie sanatoasa care va face minuni in viata ta. Dispare automat oboseala si vei fii pazit de multe boli.Ia decizii corecte si fa cateva schimbari in modul de a manca!
Renunta la aceasta alegere nesanatoasa din viata ta!

| totenkopfSS explică (pentru Raniia):

Deah...spre exemplu, chiar acum catevaminute am vomitat, si ma doare ingrozitor burta...

| Raniia a răspuns (pentru totenkopfSS):

Ai rabdare si cauta lucrurile bune!
Cauta miracolul ascuns in vitamine, minerale, plante.
Ai grija de tine si acum rasfata-te cu o baie calda, poate face minuni pentru restabilirea echilibrului interior.
Acorda-i corpului tau timp de odihna si nu uita somnul odihnitor e un atu al vietii fericite.O buna noapte iti doresc!

| KodrutZ a răspuns:

Doar locul de munca, cum sa fie de la Cola? Iti recomand sa mai bagi musai MACAR juma' de whisky zilnic la Cola. Merge ca uns si e foarte sanatos.
P.S. Serios acuma, ce loc de munca ai? Daca nu cumva lucrezi la morga, nu ai nici o scuza la meniul asta autodistructiv.

| totenkopfSS explică (pentru KodrutZ):

In armata

| KodrutZ a răspuns (pentru totenkopfSS):

Pai si nu aveti masa asigurata la unitate?

| totenkopfSS explică (pentru KodrutZ):

Nu, daca stai acolo ( dormi acolo ) trebuie sa platesti pentru cazare, masa...etc. adica iti opreste din salariu.

| KodrutZ a răspuns (pentru totenkopfSS):

Meh. Oricum, sigur primesti mincare mai buna decit Cola si pizza... happy

| Radu284 a răspuns:

Este probabil de la amandoua, desi multi oameni nu s-ar simti foarte bine cu o alimentatie de genul asta nici chiar daca ar avea cel mai ne stresant loc de munca.

| giony54 a răspuns:

Daca vrei sa traiesti sanatos nu mai bea cola si nu mai fuma si stresul se trateaza.Asa ca trebuie sa faci ceva si pentru viata si sanatatea ta.Alimentatia aceasta sigur te baga in spital.

Răspuns utilizator avertizat
| pisicutzza990 a răspuns:

Daa,normal ca de la cola, pizza si tigari.Ar trebuii sa nu mai fumezi, pentru ca totul se leaga.De la pizza nu ti se face rau, depinde de unde o mananci.Cat despre cola si tigari, daaa. Daca bei prea multa cola devii enervat, stresat, agitat, iar tigarile nu fac deloc bine la inima. + job-ul... cand se strang toate si normal ca ti-e rau.

| Valy93 a răspuns:

Raspunsul este prea logic pentru a fi dat de altcineva. Mananca si altceva si nu te mai stresa la munca.

| k3er0s3x a răspuns:

De la amandoua

| blondaxox a răspuns:

Amandoua dar cel mai sigur ar fi prima varianta cu cola, pizza si tigari... incearca sa manci mai sanatos daca ti la sanatatea ta happy