| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca atunci cand imi strang sanii am o secretie ciudata. (Am 15 ani. Nu am avut niciun contact sexual.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa ai o dereglare hormonala numita hiperprolactinemie care duce la o secretie crescuta din hormonul care determina alptarea. Trebuie sa te vada un endocrinolog, fiindca aceasta problema se trateaza cu maxim succes cu medicamente la inceput, dar daca este lasata sa evolueze necontrolat poate da complicatii serioase.

| 4ndr3i a răspuns:

Este unul dintre semnele care ti arata ca poti deveni mama.Dar eu zic ca e bine sa devii mama pe undeva la 23 24 25 poate chiar mai tarziu.
Sa stii ca nu sunt doctor sau altceva dar cred ca totul in viata are o logica.
Mai cauta pe wikipedia cum "functioneaza" glandele mamare si poate ti dai si tu seama.Asta pentru cultura ta generala.
Have Fun!

| MinnieMo0use a răspuns (pentru 4ndr3i):

Nu am cum sa devin mama. Nu am avut absolut niciun contact sexual.