| R100 a întrebat:

Am observat la colega mea, ca are niste vinisoare pe picior, mai albastre-mov. Dar ea merge f mult la solar, oare se poate si de acolo sa-i fi aparut?! Eu am cateva dar am speranta ca o sa mai treaca cu timpul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Da

| fluture156 a răspuns:

Sunt varice sau vergeturi si nu au nici o legatura cu solarul. Vergeturile sunt din cauza intinderii pielii, iar varicele se fac din foarte mult efort fizic.

| R100 explică (pentru fluture156):

Vergeturile stiu ce sunt, sunt mai albe. Inseamna ca din ce in ce mai mult fac efort fizic, inot, alerg, aerobic o sa se extinda si la mine?! Ea face volei f mult

| BIOO a răspuns:

Da-mi mesaj pe lazarescu_constantin (id messenger) sa-mi raspunzi la mai multe intrebari cu privire la a ta problema de sanatate. In functie de diagnostic, iti voi recomanda ce sa iei! O zi buna!

| MariusQwassi a răspuns:

Se numesc varice, si ele apar daca stai mult in picioare, nu are nicio treaba cu solarulwinking