| VladGH a întrebat:

Cum se poate trata ceia ce voi explica : Imi apar vinisoare pe un picior jos la merisor si mai am putine iesite putin mai sus, numai la piciorul drept. Nu stiu poate se transmite din parinti, sarmana mama are la ambele piciore vine d-astea, incit sunt albastre si o dor picioarele. Cine stie cum se trateaza vinele astea, sau cum sa te feresti sa nu se raspindeasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cozmalau a răspuns:

Ceea ce ara mama ta se numeste varice! si se poate transmite.Tratarea cea mai eficenta este prin operatie.

| Grigore1996 a răspuns:

Acestea sint VARICE. Cauta moduri de tratare ale varicelor si vei gasi. Sint o multime de metode.