| TheHunter38 a întrebat:

Am ochii asa `umflati` si un pic rosii,(cred ca de la pc) ma gandesc sa i-au ceva picaturi m-am gandit la `visine tired eyes` cam 20 lei ce parere aveti, sau este ceva mai bun si mai ieftin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Te-ai scarpinat la ochi? sa-mi lasi un comment.
Poti sa-ti iei si picaturi in ochi adica te-ai scarpinat la oachi, daca este de la pc te sfatuiesc sa te bagi in pat, sa-ti tragi paturica pe tine si sa inchizi ochii 20-30 min si o sa-ti treaca.
Dar daca te-ai scarpinat la ochi si sunt umflati si rosii trebuie urgent sa-ti pui picaturi in ochi.

| TheHunter38 explică (pentru Remus13):

Nu m-am scarpinat, dar si dupa ce ma trezesc dimineata, ochii arata rau, se vad ca si cand n-as fi dormit de multe zile, si ma dor cred ca-i de la telefonul mobil mai ales. Dar asa arata de 1 saptamana cand am avut rubeola.(si inainte mai aveam mici probleme, dar nu asa ca acum)

| Remus13 a răspuns (pentru TheHunter38):

Incearca sa stai mai putin la pc, daca se poate deloc timp de 2-3 zile si sa te odihnesti, sa dormi si sa-ti dai de 3 ori pe zi timp de 1 saptamana cu niste picaturi de ochi, adica dimineata cand te trezesti dupa ce te speli pe fata alea alea, la pranz si seara inainte sa te culci.
Bafta.

| TheHunter38 explică (pentru Remus13):

La pc nu stau asa mult 1 ora pe zi, exceptie weekend, atuncia stau mai toata noaptea.

| TheHunter38 explică:

Am uitat sa spun ca de 1 saptamana de cand am avut rubeola arata asa rau ochii,(principalu vinovat e telefonul mobilrolling on the floor )