| Antmrvd a întrebat:

Buna ziua.Am avut acum cateva zile ochii umflati,rosii,avand conjunctivita…
Exact in prima zi cand m-am trezit si aveam ochii asa umflati,rosii,etc, de abia puteam sa vad si gatul ma durea oarecum si ma intepa…la un moment dat ma intepa,incercam sa tusesc ca sa nu ma mai intepe,dar nimic,iar pentru cateva secunde n-am mai putut respira…am mers la medic mi-a zis ca din cauza infectiei la ochi, care s-a dus si la gat automat ca-s legate intre ele gatul cu ochii, recent am mai avut niste intepaturi, dar nu am terminat tratamentul cum mi-a zis doctora..Mai am ceva pastile de luat (biosept) …Am mai avut intepaturi, dar fara oprirea respiratiei..doar ele in sine,care trec singure, oricat as tusi sau face orice, ele trec cand vor ele, nu dureaza mult 2-3 minute cam asa.Ce parere aveti? E ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importnata are parerea noastra, cand tu trebuie sa mergi doar la medic, sa te consulte si sa vada care mai este situatia ta, actuala?
Nu te ajuta cu nimic parerea noastra si avand conjunctivita nu te ajuta nici faptul ca sta cu ochii intr-un ecran electronic si-i obosesti, fiind deja foarte afectati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem noi?
ai fost la medic si nu te ai tinut de tratament ce mai conteaza parerea noatra?

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi la mai multi doctori. pana iti trateaza unul cauza.

| trophin a răspuns:

Raceala... sinuzita.
stii daca racesti vara esti cel mai sanatos om? happy

| Sjhxjcks a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi sa ceri parerea unui alt doctor