| anonim_4396 a întrebat:

Am pe picioare niste urme ramase de la niste vânătăi, pe care le-am avut acum 1 an jumatate. Ce as putea sa folosesc sa imi treaca acele urme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iulyluvy a răspuns:

Nu stiu...
Cred ca sut cicatrice... Daca t-eai lovit rau.
Inearca sa iti pui un servetel cu apa calda pe picior apoi o felie de lamaie si apoi iar un servetel cu ala calda.
Lasa-l 5-6 minute si apoi puneti un servetel cu un cub de gheata in el sau ap foarte rece!
Fundita?

| QiCKaaTc a răspuns:

Iulyluvy, pentru ce e lamaia si gheata ca nu inteleg?

Incearca creme... sunt in farmacii si nu costa mult. funda?