| BuffaloSoldier a întrebat:

Am plecat de la o ora la scoala, nu am vrut sa ma asculte. Am spus ca nu ma simt bine. Daca merg acasa, mama o sa imi fea sigur ceva medicament. Daca il iau si nu am nimic, se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine spui adevarul mamei tale ca nu esti bolnav/ă si sa nu i ei medicamente degeaba

| Lioana a răspuns:

Refuza pur si simplu medicamentul daca nu ai curajul sa spui adevarul!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine nu te duci acasa stai la scoala in baie, sau mai bine inavata si nu mai trebuia sa chiulesti.

| Raducons a răspuns:

Poti sa iei daca iti da pentru ca nu o sa patesti nimic.

| PumpkinDoll a răspuns:

Dar nu poti sa iei pastila, un pahar cu apa si ii zici ca o iei, o arunci si tu si bei din paharu ala cu apa, chiar sta sa te pazeasca sa vada daca nu iei pastila?

| Nevroza a răspuns:

Alta tentativa de gluma, tipic tie rolling on the floor

| Damon217 a răspuns:

Bagi pastila sub limba, o ti acolo si bei apa iar apoi o arunci!

| FeelTheRain a răspuns:

Buna Felix.
Depinde despre ce medicament este vorba, daca este vorba despre un Algocalmin sau un Paracetamol, nu cred ca se va intampla ceva.
Totusi, daca ai ocazia sa ramai singur cand iei medicamentul, incearca sa faci cumva si sa scapi de el.

O zi buna iti doresc!

| Tbobex a răspuns:

laughing