| PunctsiVitgula a întrebat:

In primul rand scuzati categoria sad...
In al doilea rand am si eu o problema,azi nu am fost la scoala pentru ca trebuia sa ma asculte la Limba si literatura Romana si sa ies la tabla la ora de Fizica si decat sa iau o nota mica,mai bine lipsa,mama nu stie, iar azi cand a venit ea acasa mi-a spus ca s-a intalnit cu niste verisoare de ale mele (cu mine in scoala, de fapt este liceu) si ca maine ele termina la 5 orele (ele stau in alta localitate) si autobuzul scolii care trebuie sa le duca acasa vine la 6 sau 7 ceva de genul,iar mama le-a spus sa vina maine la mine in clasa sa vorbeasca cu mine ca sa vina acasa la mine pana le vine autobuzul,iar eu nici maine nu vroia msa merg la scoala ca din cate mi-a spus un coleg dam test la Limba si literatura Romana si ca ne asculta din toata materie predata pana acuma...
Asadar ce sa fac,nu vreau sa merg la scoala, pentru ca sigur o sa iau o nota proasta, deoarece nu am fost in clasa cand le-a predat si imi va fi greu doar cu pozele de la colegii...

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Până la urmă va trebui să te duci, învață din cele primite de la colegi și roagă pe unul dintre ei să-ți explice lecția. Dacă tot amâni îți va fi și mai greu, învață în seara asta cât poți, iar mâine dimineață te trezești cu o oră mai devreme și mai răsfoiești. Hai, trebuie să te descurci!

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate iti dau o caramida in cap cu romana ta, de ce postezi aici?

| neutrino a răspuns:

Te poti duce linistit la scoala, de note mici tot nu vei scapa, dar macar scapi de o grija si nici nu vei mai fi nevoit sa umbli cu tot felul de minciuni.

| CrapuVideoBlogger a răspuns:

De ce ai postat aici?
Totuși pune mâna și învață. Adica și dacă ești atent în clasă la ce predă, nota 7 nu ai cum sa nu o iei.