| Love_Flori_1995 a întrebat:

Am probleme, de 2 saptamani mananc incontinuu. Si nu stiu ce sa fac sa ma opresc. Inainte daca mancam de 2 ori pe zi era deja foarte mult. Acum mananc din ora in ora, nu pot sa stau daca nu rontai ceva. Mi-a zis o prietena ca e din cauza menstruatiei. Dar nu mai sunt pe stop de 5 zile si mananc la fel de mult laughing si chestia e ca m-am si cantarit si nu m-am ingrasat deloc. Ce am oare? laughing nu fac niciun sport si de fumat fumez cateva tg pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste; mananci ca sa traiesti, nu traiesti, ca sa mananci.

| PreaTareღ a răspuns:

Organismul simte nevoia sa manance putin mai mult.
Nu-ti face grave griji

| EchoDemon a răspuns:

O sa-ti treaca. Si mie mi s-a intamplat si mi-a trecut. Adica eu mancam de doua ori pe zi si dintr-o data simteam ca niciodata nu eram satula dar acum mi-a trecut.

| AN1NA a răspuns:

Fa o vizita pe la medic. Sau poti incerca sa mananci din ce in ce mai putin adica, mananca un ou o data la 2 sau 3 zile. Mananca un sandwich si iti va tine de foame, daca incerci sa nu mananci mai multe. Mananca ceva natural, de exemplu fa o salata de varza, nu iti va mai fi pofta de mancare.

| Nico97 a răspuns:

Organismul simte nevoia sa-si faca provizii pentru sezonul rece. Nu e grava problema.

| Balerinuta a răspuns:

Buna, poate fii o problema de la stomac sau o dereglare hormonala... iti sugerez sa faci un control medical in cel mai scurt timp laughing