| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, de 1 saptamana imi apar palpitatii (tin cateva minute). Apar in special inainte sa ma culc.

N-am avut niciodata probleme cu inima (fac sport, mananc sanatos, nu fumez, etc).
Care ar fi cauza oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"imi apar palpitatii...Care ar fi cauza oare?"

diagnostic online nu merge, pare ceva serios, fă-ți un rmn/ekg

| Alverto a răspuns:

Poate fi de la moral, poate ești stresat sau ai fost suprat. Și mie mi s-a întâmplat asta chiar daca nu fumez, beau alcool. O a doua cauză ar fi dacă ai sau ai avut în familie membri cu probleme de inima și ai moștenit genetic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Identifica cauza. Pot apărea de la un roman de groază, până la remușcarea ca ai strigat la o rață.

| Bozgi200 a răspuns:

Stres probabil, dacă aveți relație de puțin timp ar putea fi si asta

| Ungur_Andreea_1995 a răspuns:

Neliniste sau suparare. Poate veni de la psihic sau stres. Sunteti stersat? Identificati factorii de stres sau chiar mergeți la doctor si faceti o perfuzie cu glucoza (si eu am facut!)

| sierra1 a răspuns (pentru Ungur_Andreea_1995):

"faceti o perfuzie cu glucoza (si eu am facut!)"

dom'șoara ie doctor?