| Summoning a întrebat:

Am probleme de anxietate, depresie si autism.Ma tem sa ma intorc inapoi la scoala, nu stiu ce pot face ajutati-ma cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu cred ca de noi depinde starea sanatatii tale, cred ca un medic e cel mai indicat sa isi dea cu parerea, sunt probleme de sanatate si trebuie sa te vada un medic avizat..nu ezita sa ceri ajutorul medicilor si al parintilor tai.
O seara frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

Să discuți cu un psiholog happy

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Summoning,

Ne dam seama ca situatia prin care treci acum este dificila si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Consultul psihiatric este obligatoriu! tratamentul primit iti va ameliora starea de sanatate, alaturi de un program de viata sanatos, adica 8 ore de somn pe noapte, mancare variata mai ales fructe si legume, exclus cafeaua si tigara, plimbari scurte si dese in aer liber!
multa sanatate iti doresc happy