| bibobia a întrebat:

Buna TPU de o vreme in coace am o cadere nervoasa si o depresie dar nu prea stiu de ce si cred ca toti colegi mei de la scoala nu ma suporta si ma barfesc si dupa uni dintre ei vin la mine cu lugu lugu si cteodata ma intreaba ce am si imi fac si morala si cum sa nu am depresie vreau sa ma ajutati cu un sfat sunt disperata

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu iti provoci stariile astea gandind la negativitate ai parte numai de probleme intelegi? Trebe sa gandesti diferit la partea cea buna a vietii

| bibobia explică (pentru mgtow):

Da,dar as vrea sa nu ma mai gandesc dar nu pot nu-mi dau pace tu cum faci ca sa uiti?

| mgtow a răspuns (pentru bibobia):

Ma gandesc ca viitorul va fi diferit si atunci vor vedea ce rau e pentru ca am probleme cu parintii nestiind sa se poarte frumos cu mine cand voi avea serviciul meu si voi trai singur o sai ajut asa cum merita la cate mi-au facut mie

| bibobia explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru sfat

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Ce ar fi intr.o zi sa asculti melodii care pur si simplu nu iti trezesc sentientul de nimic doar asa ca sa te mai dispuna. Sa incerci sa fii vesela in ziua aia sau sa merci pa pshiologu de la scoala

| Kitybush a răspuns:

Si eu am starea asta cateodata si imi schimb modul de a gandii iesind cu cativa prieteni prin oras, iesind prin pauze si astfel cunosc persoane noi, incerc sa ma integrez mai usor si astfel vad cati oameni sunt de fapt alaturi de mine si ma apreciaza pentru ceea ce sunt. Cat despre colegi, asta e doar in mintea ta, iar daca iti spun chestii urate in fata nu pune la suflet si arata-te ca nu-ti pasa.