| anonim_4396 a întrebat:

Am puternice dureri de cap la intervale de 3-4 zile de foarte mult timp aproximativ 30 de ani. Mentionez ca am facut tomograf si alte analize si nu mi-a iesit nimic relevant. La ultimele analize mi-a iesit ca a-s avea sinuzita si din cauza asta a-s avea durerile. Ca urmare am facut aerosoli dar fara rezultat.Mentionez ca am varsta de 60 ani. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai sinuzita cronica, aerosolii nu sunt suficienti. trebuie sa te vada un ORL-ist care iti va recomanda antihistaminice, antibiotice, eventual punctii sinusale.
Incearca, daca nu ai alte afectiuni, sa iei Paracetamol Sinus. S-ar putea sa-ti amelioreze durerile, dar e doar un tratament simptomatic. Nu inlocuieste consultul la ORL.

1 răspuns:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Incearca sa te duci si la un consult oftalmologic si la stomatologie. Multiple cauze ale durerilor de cap sunt si problmele oftalmologice si cele stomatologice. Poate fi chiar si o lucrare dentara care ar trebui schimbata.