| Cadillac a întrebat:

Am racit foarte rau am nasul infunadat,stare de oboseala,ma doare gatul, si harai in piept(asta mi se intampla mereu cand racesc).Ce remedii stiti ca sa imi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicamnete iei numai cu prescripție medicală, nu după ureche.
Ai o bronșită, mergi la medicul de familie.
Cel mult poți lua de la farmacie inhalant pentru toaletarea căilor respiratorii.
Sănătate!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Medicamente ce remedii auzi la tine.
Paracetamol+Ibuprofen și trece.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru nasul infundat taie o ceapa in bucati, astfel vei incepe sa-ti curga lacrimi, dar si nasul. Functioneaza 100%.Bea mult ceai de tei, indulcit cu miere, iti va usura tusea. Pentru gat, gargara cu apa calduta sarata(la o cana o lingurita rasa de sare grunjoasa), alternativ cu lamaie cu miere.Sanatate multa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Usturoiul e bun, deoarece decongestionează, e bun pentru nas.
Pentru gât miere, ceai călduţ, gargară cu apă sărată.
Stai în pat la căldură.
Te duci la medic.
Te pup!

| bonbonica a răspuns:

Pai pentru git cumpara tatum verde de ajuta pentru nas galazolon si puneti niste bint cu cartofi la git si troinoi Bafta