| Cr7adi a întrebat:

Am ramas gravida, copilul are max 1 luna, vreau sa fac avort medicamentos.Am 17 ani. Ma va afecta fizic cu ceva aceasta procedura? Va avea urmari in sensul ca nu voi mai putea fi gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Uite raspunsul pentru intrebarile tale aici
http://www.sfatulmedicului.ro/......9Raspunsul tau aici...

| Kyılε a răspuns:

Salut, Cr7adi.
Eu, unul, nu sunt de acord cu procedura de avort, însă, limitându-mă strict la întrebarea ta, cred că mai mult te va afecta psihic decât fizic. Cred că cel mai bun răspuns ți-l poate da doctorul de familie.
Numai bine!

| Kandia15 a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa o faci. O sa omori un suflet, iti dai seama ca il vei avea pe constiinta. Si poate sa te afecteze si fizic.

| tileavitali a răspuns:

Nu avorta ca vei plange toata viata
asta, plus o vesnicie in iad
citeste www.strigatulmut.ro