| BuGsstormbunny a întrebat:

Am revenit cu o poza. Ce poate fi aceasta pata de pe fata care nu se decolorează la atingere? Am scarpinat-o si s-a extins, si a si curs putin sange cum am insitat. Pozs: https://ibb.co/Wy6dw6f

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pare a fi o tricofiție (pecingine). Întreabă și tu la farmacie. O să îți dea un unguent si se vindecă.

| BuGsstormbunny explică (pentru floresdemayo):

Daca nu te deranjez, răspunde la mesajul privat ca sa îmi spui puțin mai multe.

| floresdemayo a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Nu stiu mai multe. Ti-am spus o părere din exterior, eu nu lucrez in sistemul medical.
Dacă eu aveam asa ceva (am precizat, eu!) imi dădeam cu NIDOFLOR (unguent), de două ori pe zi, câte puțin.
https://www.catena.ro/prospecte/prospect-nidoflor-crema-x15-g-is

Ți-am zis, du-te la farmacie, arată-i și întreabă ce unguent iti recomandă.

| Realityy a răspuns:

Probabil este ceva iritatie (nu stiu exact cum sa o numesc) dar am avut-o si eu. Incearca doar sa nu o mai scarpini si va trece de la sine.

| BuGsstormbunny explică (pentru Realityy):

Verifica mesajul privat te rog.