| BuGsstormbunny a întrebat:

Poza aceasta este din primăvară și de atunci m-am mai scărpinat și s-a extins puțin acea pata. Se poate sa fie tricofitie(pecingine), sau ringworm / herpes circinat. Acum e în culoarea pielii și este solzoasa.
Poza : https://m.imgur.com/a/HPMD78q

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar putea sa fie pecingine, cum ai spus si tu.

Stiu ca poate nu raspunsul asta ai vrut sa il auzit, dar ar fi de dorit sa mergi la un medic specialist. Mergi la unul general sau la un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dermatolog, chestiile astea ne depășesc

| Dia37Andreea a răspuns:

Ok si care e intrebarea?

| BuGsstormbunny explică (pentru Dia37Andreea):

Ce părere aveți, se poate sa fie ceva ciupercă? Dermatofite(tricofitie / pecingine)