| Anya_1437 a întrebat:

Am sanii foarte mici pentru o fata de 14 ani...Stiti niste remedii bune si care functioneaza? Plsss ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeautyTeacher a răspuns:

Da. dar gandeste-te ca pana la 18 ani iti vor creste.Stiu niste remedii, in fine nu te vor ajuta sa iti creasca chiar de odata, dar vei castiga ceva numere la cupa.
1.Trebuie sa eviti baile lungi fi fierbinti, acestea iinmoaie pielea si vei avea sanii foarte lasati, deci naspa.Mai bine faci dusuri scurtebig grin
2. Pielea sanilor e foarte sensibila, mereu dupa ce faci dus trebuie sa te stergi foarte bine acolo.
3. E o crema de la Avon am incercat-o si chiar functioneaza se cheama Solutions Liquid Bra si costa 25 de lei. Daca nu iti permiti poti apela la cremele pentru fata, cele pentru corp sunt prea "dure"pentru sani.
4. S-a dovedit ca daca iti masezi sanii in fiecare seara vreo 10 minute continuu cresc.Eu asa am facut si am castigat ceva numere la cupa.
5.Nu fa topless. Expunerea la sore fara sutien are efecte negative.
6.Nu uita ca daca nu ai sani mereu poti folosi sutiene cu push up, cu bureti sau vezi tu, vor face sanii sa para mai mari.Si inca ceva : foloseste sutiene doar din bumbac sa nu fie sintetice.
7.Eu folosesc o data pe saptamana o masca pentru sani si chiar da rezultate: paseaza un castravete, o lingura de smantana un albus si amesteca-le bine. Pune o pe sani, maseaza 15 minute apoi clateste
Sper ca te-am ajutat:*

15 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Sincer nu cred ca sanii constitue o problema. Acestia nu au o mare importanta. Se vor dezvolta probabil mai tarziu, nu te grabi, iti poti face rau. Daca pana la 18 ani ei nu se dezvolta totusi atunci gandeste-te ca este o problema. Acum tratamentele si ce se poate face in privinta acestora iti fac foarte rau. Graba strica treba, stii doar proverbul. Asa consider eu. Asa este si bine. Sper ca te-am ajutat! Sarbatori fericite si multa santate! Nu uita aceste tratamente iti fac foarte rau!
Cu drag si stima, Ioana!

| BrD a răspuns:

Remedii sa ce? Sa iti creasca? Iti vor creste pana pe la varsta de 20 de ani. Asa ca nu te agita. In alta ordine de idei, nu toate fetele au sanii mari. Asa ca nu te impacienta. Sunt o serie de avantaje daca ai sanii mai micuti (de exemplu nu se vor lasa, poti sa alergi fara sa te ti de sani, nu te va durea spatele...).

| cici a răspuns:

Sa stii ca uneori sunt la moda si sanii mici pentru ca s-a saturat lumea de baloane

| BlackRose08 a răspuns:

Pff. si eu am problema asta straight face am 13 ani si nu am sani aproape deloc. Nu prea exista remedii, dar mama mi-a zis sa mananc spanac sau mazare. Am incercat intr-o seara, dar numai putin am mancat ptc nu`mi prea plac. Si ciudat e ca a doua zi mi-au crescut, dar f putin. Acum nu stiu daca e adevarat. Poti incerca, dar nu e sigur rezultatul. Oricum mult succes.big grin

| Mimii9832 a răspuns:

Am o prietena care are 16 ani si am sanii mai mari decat ai ei si eu am 13 aniwinking. te dezvolti mai greu nu poti face nimicwinking

| デイダラくん a răspuns:

Se spune ca daca mananci marar iti cresc sanii thinking asa mi. a zis o prietena.incearca

| pufarina a răspuns:

Ai 14 ani laughing corpul creste pana la 18 ani stiu o fata care o avut sani la 112 ani mai mari ca o femeie si acum la 17 ani are mai mici ca a a unei fete de 13 ani! fiecare creste in felul lui

| geo16 a răspuns:

Pune-ti silicoane

| yasmin1407 a răspuns:

Eu zic sa lasi timpul sa mai treaca, la 14 ani esti inca in transformare, pana la varsta de 20 de ani iti cresc sanii, stai linistita timpul face minunibig grin

| 3ntzz a răspuns:

Zau? cat de mici :X
Te dezvolti tu stai linistita :-J
Nu, nu's pervers frustrated
Sincer sa fiu nu prea stiu remedii dar te vei dezvolta in timp cam peste vreo 2 ani.
Dar totusi nu ar trebui sa te preocupe asta :-J
Dar mult succes in cultivarea bobs-urilor.

| Deea10_8134 a răspuns:

Buna! Nu-ti face griji, o sa-ti creasca:-J, nici eu nu ii am asa mari si tot 14 ani, depinde cum te dezvoltilaughingAi putea sa mananci patrunjel, din cate stiu.Baftawinking

| Ascendent a răspuns:

Cum adică "Prea mici pentru o fată de 14 ani?" Nu există asemnea statistici pentru vârsta asta, când ești în plină dezvoltare. La vârsta asta, poți să ai sâni mari sau să nu ai deloc, tot aia e. Fă-ți tu griji în privința sânilor mici pe la 20 de ani, atunci când creșterea încetează cu desăvârșire. Atâta timp cât ești în plină perioadă de dezvoltare, de ce îți pasă de sâni? Ai văzut și tu la 2-3 colege că au piept și gata, tu ai o problemă pentru că nu ai? Câtă prostie! La ce te ajută să ai sâni mari acum, explică-mi și mie? Pentru tine remedii bune înseamnă să te ungi cu vreo alifie sau să bei vreun ceai din frunze de nu știu ce și sa îți crească sânii sau ce?

Bun, acum esențialul: La vârsta ta, sânii nu reprezintă o problemă, deoarece ești în plină perioadă de dezvoltare. Fiecare se dezvoltă în felul lui, de aceea sânii colegelor tale sunt de diferite dimensiuni. La vârsta asta, să ai sâni mari nu te ajută la nimic. Așteaptă, că îți vor crește. Ca remediu bun, îți recomand să agăți niște cleștișoare pentru rufe de sâni și să le prinzi pe sârmă, și stai acolo până îți cresc sânii. Sau trage de ei, ia vezi, se măresc? Copil prostuț. Ce probleme mai aveți și voi. Sunteți deja copleșiți. Câte griji aveți pe această lume! De necrezut!straight face

Ascendent

| Adee_3978 a răspuns:

Nu cred ca sunt remedii si eu ii am mici si am 16 ani sa stii ca cine te place te place cum esti nu encerca metode de a te trage de ei sau chestii de genul si nu purta nici push-up o sa ai de suferit cand o sa fii mai mare plus ca o sa-ti creasca ei de la sine :*

| Danny_6848 a răspuns:

In primul rand:) nu e nimci rau ai sa te dezvolti si in al doilea rand http://www.clopotel.ro/educatie/educatie_sexuala/intrebari_despre_sex/ gasesti TOT ce vrei!:)Bft!

| Ruxandra123 a răspuns:

La asa virsta sa te preocupi de asta e prea devreme. tot depinde de organism. poate la tine e putin mai intirziat acest proces. si nu e nevoie sa te complexezi din cauza asta (cred ca te complexezi daca ai cerut sfaturi pentru "crestere") sfatul meu e sa nu atragi atentia la marimea sanilor. totul va veni cu timpul. =**