| Alexandra_Nicole_Pascar_2001 a întrebat:

Heii TPU!
Am 12-13 ani..si am sanii foartee mici! sad
Ma ajutati? Vreau remedii naturale, nu pastile! La cel mai bun raspuns dau funda!
:* :*

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si cum ai vrea sa ii ai? nu ti-ai pus problema ca toate se dezvolta in timp ce inaintezi in varsta?
Lasa natura sa isi faca datoria..este normal ceea ce ai tu la 12 ani.
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Nu exista asa ceva.Inca esti un copil.Vor creste pana la 20 de ani.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Speri sa nu devorezi tot acum, dar am auzit ca patrunjelul ajuta... Poate e doar un mit.

Oricum nu trebuie sa-ti faci griji, vor mai creste, tu doar sa mananci sanatos(nu numai frunze, o alimentatie variata si la ore fixe), esti in crestere...

Ca baiat iti spun ca dupa chip, fundul e de unde e big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "remedii naturale"!
Singura soluţie este implantul cu silicon şi NU se face decât după 18 anişori!

NU ai ce să faci, trebuie să ai RĂBDARE că vor mai creşte!
Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune!

| Fatamuntilor a răspuns:

NU compara sanii tai cu cei ai colegilor tale!
Fiecare dintre nor fetele au particulalitati care NU se compara cu alte persoane.
Eventual o poti intreba pe mama ta cum a avut sanii cand a fost de varsta ta!
Nu-ti fa probleme, esti in crestere, sanii tai abia acum incep sa se dezvolte!

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu de ce te plangi. Zici ca ai 22-23 si nu ai. O sa creasca cu timpul. Apropo, nu exista creme/ tratamente pentru marire. Ori te multumesti cu marimea lor ori iti pui silicoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

răbdare că o să crească.

| horansgang a răspuns:

La 12-13 ani e normal sa ai sani mici. eu am 16 si le am mici, dar nu ma plang ca tine, fetito...

| cristi10grei a răspuns:

Sani o sa creasca happy esti inca mica creste cand incepi viata sexuala

| Paulvasile10 a răspuns:

Serios? ai 12-13 ani? da, foarte usor de glumit cu asta...si daca ai varsta asta,eu zic sa iti traiesti viata,lasa-i dracu de sani, ca nu asta conteaza:mergi la scoala, fa-ti un iubit, termina o facultate, ia-ti o slujba... apoi operatii si altele!

| CezarinaLunaria a răspuns:

Remedii, pastile, ceaiuri...prostii! Ești micuță dar în timp o să îți mai crească.

| Harley007 a răspuns:

Nu exista remedii naturale pentru asa ceva, pastilele nu vor da efect mare si nici cremele. Daca vrei sani mari, adauga in greutate.
Totusi esti inca mica, ai tot timpul la dispozitie, vor mai creste in cazul daca pe linia feminina in familia ta au sani mari. Daca nu, la marime mare nu te astepta. Ori silicoane ori adaugi vreo 10 kg.
Totusi nu fa mare tragedie din asta, sunt multe actrite si vedete ce nu se pot mandri cu sani mari si totusi toti le admira, exemplu: Natalie Portman ori Keira Knightley.
Daca totusi nu ai sani mari pe la vreo 17 ani, creaza-ti o silueta de invidiathappy
Si totusi sanii ca sanii, dar mai important om de treaba sa fii.