| Sergiu_Siscanu_2000 a întrebat:

Am sarit de la 2 metri in piciore. Acum nu pot sa merg. Un picior mi s-a umflat si e vanat ( adica partea undei gamba). Acum sunt la spital si doctorii n-au spus nimic si nu-mi fac nimic.Am facut radiografie si nu e rupt nimic.In cat timp imi va trece? Pot sta si acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Durerea trece in timp, iar daca iei si ceva calmante, trece mai usor.
Acum depinde de sfatul medicului, bine ca nu ai rupt nimic!
Important ar fi sa tii cont de sfaturile medicului.
Multa sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Daca nu e rupt nimic o sa se vindece in 1-2 saptamani. Poti sa ceri o scutire de la medicul tau de familie daca chiar nu poti sa mergi. Dar nu pentru mai mult de o saptamana.