| Mihailescu_Elena_2000 a întrebat:

Am scolioza si ma doare tare spatele, ce as putea face si ce este scolioza? Eu stau cam cocosata si mi s-a spus ca am facut-o din cauza ca am purtat geanta cu carti care era grea numai pe un umar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Ai putea sa mergi la doctor. In functie de diagnosticul gasit, iti va prescrie si un tratament. Cel mai probabil fizioterapie.