| Achie a întrebat:

Am sechele de rahitism, si anume extremitatile coastelor sunt proeminente.Toti cred ca le am asa fiindca sunt prea slab, probabil de aceea nici parintii mei nu au observat. Dar in ultimul timp au inceput sa se vada mai tare.Imi puteti recomanda un set de exercitii sau ceva prin care pot sa ameliorez aspectul lor inestetic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alynutza a răspuns:

Pune niste kg p tine. pot sa ti recomand ce a functionat la mine. produsele de la herbal life. sunt scumpe e adevarat. dar merita banii. eu am luat 12 kg in 4 saptamana. succes

| Lionsteve98 a răspuns:

Nu stiu si eu am rahitism si doctorul sportiv mi-a spus ca se poate indrepta cu multe abdomene si trageri la extensor(extensorul este acela care are 2 manere si niste arcuri la mijloc nu e scump am si eu unul).