| alexzey a întrebat:

Am si eu o intrebare am 13 ani si fac cate 20 de min pe zi pe o bicicleta de camera, vreau sa stiu daca ma ajuta la forta din maini.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Bicicleta de camera? Pai si cum iti folosesti mainile? Eu stiam ca pe bicicleta se merge cu ...picioarele...Mai bine faci 20 min exercitii pentru brate folosind niste gandere de vreo 4-5 kg, sau cate kg vrei tu!

| zacrazy a răspuns:

Deloc. Eventual daca faci si exercitii cu gantere in timp ce pedalezi...

| cosmin_2318 a răspuns:

Nu poti face muski la mana cu bicicleta de camera dar cu o bicicleta normala daca mergi pe un drum de tara iti intaresti incheieturile la maini asta de ajuta mult la skandenberg

si app TheHGlife : cel mai rau e sa faci abdomene dimineata afecteaza mult spatele...eu zic sati schimbi oraru. mai documenteazate.bafta

| crisS a răspuns:

Nu prea. Incearca niste flotariwinking

| Craiovamax a răspuns:

Nu ai cum sa faci forta in maini daca mergi pe bicicleta in camera.

La fel e si cu alergatul: Daca alergi bine nu inseamna ca stii juca si fotbal la fel de bine.

Daca vrei forta in maini faci cum au spus baietii: te apuci cu niste flotari, mai faci ceva gantere(daca ai gantere poti face multe exercitii pentru brate).

| RUMBURAK a răspuns:

Nu tati.normal ca nu.

| rvr a răspuns:

da iti face so poti sa faci si niste haletre sa faci muschi mult succes pup :* funda?

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Dacă pedalezi cu mîinile, mai mult ca sigur că da.

| gabitza144 a răspuns:

Nu ajuta nare cum sa ajute, iti trebuie un efort putin mai mare pentru maini. daca te-am ajutat funda te rodtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din maini? Din picioare eventual.

| TheHGlife a răspuns:

La bicicleta? mushci la mana? nu prea cred da hai ca iti dau orarul meu (o zi faci o zi nu)

te trezesti la 10 dimineata
incepi cu:
-100 abdomene dreapta, 100 stanga si 200 normal
- 2-3 seriii de flotari depinde cat faci eu fac 4 serii de 40 flotari
- alerg 2 km/zi

asta e orarul pentru ceva abdomen, muschi la picioare, si la brat biceps sau cum se numeste

acu funda laughing)

| Maxinan a răspuns:

Nu cu nimic doar la picioare