| alexzey a întrebat:

Bicicleta de camera te ajuta sa faci forta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Da, ajuta insa nu trebuie exagerat. Depinde si de varsta. Trebuie combinat cu alergare si inot.

| matraguna1 a răspuns:

Mai mult te ajuta sa iti tonifiezi muschii si sa slabesti (daca e cazul). Forta faci daca tragi de fiare la aparatele corespunzatoare.

| SRJ a răspuns:

Salut,

in ce sens si folosita cum? Daca te referi la faptul ca o poti intinde prin miscari ritmice si regulate, solicitand astfel masa musculara, cred ca te ajuta, dar nu mai mult ca orice efort fizic sustinut.

| danco a răspuns:

Ajuta la muschii picioarelor. ca doar pedalezi cu picioarele.

| brosu a răspuns:

Nu te ajută să faci forţă, dar te ajută să îţi menţii un tonus foarte bun. Deci, spor la treabă!

| CastorR a răspuns:

Da. Forta in picioare.