| Valentin_5815 a întrebat:

am rujeola si nu stiu, cat timp trebuie sa stau in casa dupa ce mi-au aparut bubitele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deyule794 a răspuns:

Mie doctorul de familie mi-a spus sa stau 2 saptamani, insa nu am rezistat atat. Cum mi-au trecut "petele" am iesit afara, adica dupa o saptamana de cand mi-au aparut si nu am patit nimic, insa cunosc cazuri in care petele au reaparut si au avut si febra pentru ca nu au stat cat a trebuit. happy

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Rujeola sau rubeola ...la rujeola 15-16 zile si la rubeola 7 zile!

| Madda86 a răspuns:

Pana se trec big grin vre`o 2 saptamani happy funda happy