| Cristian999998 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare despre un medicament(Claritine)
Sunt alergic, dar nu stiu de la ce... cam tot timpu am niste bubite mai ales cand stau in caldura si transpir, cand merg la strand, cand fac duş..chiar si cand stau in casa la racoare.
Stiu ca trebuie sa iau o pastila pe zi, timp de 3 zile. si dupa?
Am luat o pastila pe zi timp de 3 zile, dupa o zi iar a aparut bubitele.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Indicat ar fi sa consulti un medic dermatolog care probabil te va trimite la un alergolog.

Claritine-ul sper ca nu l-ai luat dupa ureche ci la recomandarea unui doctor, de preferat specialist.

| Ellena_Monyka_1995 a răspuns:

Nu este bun, am si eu aceiasi problema, si am luat de geaba, cel mai bine te duci la orl! si o sa iti dea un tratament care sigur o sa scapi de alergie! Se numeste rinita alergica!