| AvakinAndrei a întrebat:

Am și eu o intrebare! Cititul in tarot poate da stări de voma și dureri de cap? Eu stiu ca este permisă de Dumnezeu, dar simt ca este o energie negativă. Poate afecta tarotul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
44 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este permisa de Dumnezeu, deoarece face parte din vrăjitorie si Dumnezeu nu are treabă cu vrăji cu blesteme, astea sunt de la Diavol.

| val3os a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ti-a zis Dumnezeu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru val3os):

Da exact

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, dacă pătrunzi prea adânc. simt ca este o energie negativă.
Cum simți? Energia nu este niciodată doar pozitivă. Dacă totul ar fi +,+,+ lumea nu ar putea exista. Astfel tarotul poate afecta, căci te poate pune în legătură cu realitatea profundă a lumii și a existenței.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă citești cărțile de Tarot în Pădurea Roșie de la Cernobîl, e posibil.

| VoidEternal a răspuns:

laughing Mergi la medic copil-compot. laughing

| haileewatson a răspuns:

E doar in capul tau

| iulia0514 a răspuns:

Na ca am citit-o și pe asta laughing ma întreb cum ne pot afecta cărțile scrise de Stephen King dacă astea de tarot provoacă astfel de daune alea cred că te trimit direct la casa de nebunilaughing

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Am citit cel puțin 30. Alea de tarot dăunează mai mult laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Eu acum am recitit jocul lui Gerald a 7 sau a 8 oara nici nu mai știu și încă am toate oițele acasă laughing din alea de tarot nu am citit niciodată deci totul e posibil laughing

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

That's-a good one. Ma duc sa beau un pahar de apa cu gheata. Doar pentru că pot.

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

După ce am citit cartea am început sa apreciez mai mult apa și desigur slavă domnului ca sau inventat paiele de asemenea mereu ma feresc de cătușehappy

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Fereste-te de cătușe. Good life tip laughing)

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Cumpăr doar din alea cu puflaughing

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Ti-a placut asa mult? laughing Eu m-am chinuit sa o termint, chiar nu m-a prins, cred ca e singura carte de Stephen King care nu mi-a placut din ce am citit big grin

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Toate le-am recitit happy e genial omul! Ai citit frumoasele adormite?

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Nu, am cumparat-o recent dar nu am citit-o inca, mai am altele de la el pe care vreau sa le citesc inainte de asta happy

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Eu nu mai cumpăr carti decât în format digital pentru ca nu prea mai am unde să-le pun și îmi e greu sa ma despart de ele! La mine următoarea pe lista e Un strop de sânge, pentru ca am citit strainul și asta pare o continuare oarecumhappy

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Nici eu nu mai am unde sa le pun dar le ingramadesc pe unde pot pentru ca prefer cartile fizice, cel putin momentan, poate voi incerca la un moment dat un Kindle sa vad cum ma impac cu el happy Da, cred ca era cu un personaj din seria Bill Hodges. Eu vreau sa termin Sub dom si dupa asta probabil Cujo, ma mai gandesc.

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Da Holy Gibiney oricum e bună cartea la fel ca Billy Summers

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Buna strategie. Daca nu ești alergica la... blana. laughing

Frumoasele adormite mie nu prea mi-a plăcut dar o sa pun asta pe seama faptului că a scris-o cu fii-su. Cam prea PC pentru gusturile mele.

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Mi-a plăcut într-o oarecare măsură finalul lasă de dorit

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Care e preferata ta?

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Când e vorba de King nu am preferate îmi plac toate dacă era vorba de Koontz era altcevahappy

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Pentru mine cred că e Duma Key.

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Am citit cam jumatate din Billy Summers, am lasat-o sa citesc altceva, pe urma o sa continui si cu ea happy

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu am citit-o încă am avut aproape 2 ani în care nu prea am avut timp sa citesc și mai am multe cărți de la king pe care vreau să le citeschappy

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Cum poți sa te oprești la mijlocul carti și sa citești altceva? Eu nu pot, dacă încep o carte trebuie sa o termin în maxim o zi doua maxim

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Eu fac asta constant, daca imi cumpar niste carti noi sau imi vine cheful de altceva atunci o las, ma intorc la ea cand voi avea chef din nou big grin

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Eu nu pot! Dacă cumpăr 2 carti deodată trebuie sa termin una și după o citesc pe cealaltă ca altfel ma omoară curiozitatealaughing

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Eu citesc ce si cand am chef, nu tin cont ca am altceva inceput happy

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Eu nu pot nici cum happy oricum cred că ai o colecție impresionanta de cărțihappy după ce citești Cujo să-mi spui cum e happy

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Nu e chiar impresionanta, am cam 400 dar sunt carti care mi-au placut sau pe care vreau sa le citesct, in general SF, horror, fantasy happy Vazusem filmul Cujo cu ceva ani in urma, cred ca va fi buna si cartea. Astept sa scoata si Firestarter, vazusem filmul si la aia dar nu mai tin minte mare lucru din el big grin

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

La noi problema este ca amândoi citim extrem de mult și desigur fiecare are propria colecție dar niciodată nu m-am gând să-le număr! Eu prefer sa citesc cartea și după sa vad filmulhappy Vezi ca a apărut un nou film Firestarter mi-a plăcut oarecum fata de celelalte e ok

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Am citit si eu destul pe vremuri, eram inscris la biblioteca si luam de acolo tot ce ma interesa, acum nu prea mai am rabdare. Pai cartea e mult mai buna decat filmul dar acestea nu au fost traduse in limba romana pana acum happy La Firestarter mai astept ca apare anul viitor cartea.

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Când apare sa ma anunți și pe mine poate mi-o împrumuți tu laughing

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

Da, dar trebuie sa astepti sa o citesc big grin Sper sa mai scoata si altele care nu au fost traduse pana acum, vom vedea.

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Aștept ca nu am ce face happy eu vreau sa citesc și Fairy-tale am cumpărato în engleză dar încă nu m-am apucat de ea cred ca totuși o prefer in română

| Dismally a răspuns (pentru iulia0514):

O gasesti la nemira, a aparut anul acesta happy

| iulia0514 a răspuns (pentru Dismally):

Știu ca am cautat-o o iau la pachet cu cealaltăhappy

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Poate provoca si moarte. Spune-ti rugaciunea!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dumnezeu n-are nevoie de competitori.

| Adelina4679 a răspuns:

Renunță sa mai citesti

| echinaceea a răspuns:

Sub nicio forma citirea in tarot nu iti da stari emotionale atat de puternice dupa cum spui. Eventual, citirea in tarot iti dezvaluie ceea ce tu nu vezi. Tarotul este o citire Divina, raspunsurile vin direct de la Sursa, Dumnezeu. Dumnezeu vede ce tu nu vezi iar persoana care iti citeste cartile de tarot este intermediarul prin care Divinitatea iti da raspunsuri. Raspunsuri poti primi si prin vise, prin intuitie, prin viziuni, cand vezi numere care se repeta si prin multe altele.