| dtte a întrebat:

Poate cineva pe aici ma poate ajuta si pe mine cu un sfat! De ceva timp, in fiecare seara am dureri de cap si stari de voma, simt ca imi este foame insa nu ma pot apropia de mancare! Starile astea de voma nu le am de foarte mult timp dar durerile de cap au "vechime"! Mentionez ca in timpul zilei nu am absolut nimic, de aceea sunt si foarte derutata!(nu sunt insarcinata)! Stiu ca trebuie sa ajung la un medic dar pana atunci poate isi da cineva cu parerea pe aici!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Astenia de primăvară.
Orientativ: Vitamax, Centrum, etc., legume și fructe proaspete, lactate.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am simptomele acestea cand am deranjat fierea.Ma doare capul, in special noaptea si cand ma scol, am o repulsie fata de mancare...In aceasta idee, nu ai face rau daca ai bea ceaiuri amare, neindulcite, de sunatoare, cicoare(este buna si cafeaua de cicoare) rostopasca, sa consumi ridiche neagra.Colecistita se mai manifesta prin dureri vii in regiunea ficatului (dreapta sub coaste), care iradiaza spre spate in zona rinichiului si sunt insotite cate o data de frisoane si stare generala rea.In caz de dureri, Speranta Anton in cartea "Medicina naturista" recomanda sa se bea sucul de la 1/2 lamaie cu o lingurita de bicarbonat de sodiu.Sanatate.

| tyana a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dtte ma gandeam la ceva probleme cu tensiunea pentru ca e ciudat ca apar doar seara.Ar trebui sa te vada medicul de familie si sa iti ia si tensiunea. Daca ai tensiometru acasa incearca sa vezi ce valori ai in momentele in care ai dureri de cap si senzatie de voma. Dureri de cap si senzatie de voma mai poate da si colecistul dar nu doar seara.De asta ma gandesc ca e un pic ciudat si ar trebui sa te vada un medic. Te pup si multa sanatate iti doresc!

| tyana a răspuns:

Multi inainte dette! E foarte posibil sa ai dreptate!

| mami a răspuns:

Consulta un oftalmolog

si eu am patit-o la fel
seara ochii sunt deja obositi si suprasolicitati atunci incep durerile de cap urmate de starile de voma

| dtte explică:

@mami:uite, la orice m-am gandit, numai la varianta ta, nu! dar o iau in calcul asa ca as vrea sa te rog, daca poti sa imi recomanzi un oftalmolog bun, care sa nu ma jupoaie de banii pe care nu-i am!happy; si sa-mi mai spui cum ai scapat tu de problema! Mersi mult!

| dtte explică:

@Tyana:am 21 si cred ca nu am probleme cu tensiunea, de fiecare data era normala! Am omis sa spun ca tin si post(de aproape 5sapt), e cumva posibil sa fie si o cadere de calciu, ceva? Nu stiu, repet, ciudat e momentul acestor manifestari, clar trebuie sa ma prezint pentru un consult amanuntit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o problema tot asa si mi-am revenit dar numai cu amoxicilina