| Rux2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare de o săptămână ţin dietă si am observat ca burta picioarele zonele in care am mai multă grăsime este moale. Asta înseamnă ca slăbesc sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, dar o sa arate extrem de aiurea daca nu te apuci si de miscare.

| RAY a răspuns:

Nu are nici o legatura,grasimea este moala,eu nu am vazut grasime tare,masa musculara este tare, asta nu inseamna nimic, nu asa slabesti, nu poti vedea ca slabesti, ar fi imposibil asa ceva din punct de vedere biologic, doar daca ai cancer in faza terminala slabesti rapid sau o boala mortala, in rest cand esti sanatos nu vezi, pentru ca a arde un kg de grasimi trebuie multe calorii pe minus

| Violleta2022 a răspuns:

Urca-te pe cantar ca sa vezi daca slabesti, iti va arata cu siguranta asta. fa-o saptamanal, dimineata, la aceeasi ora.
O alta procedura este sa-ti masori circumferinta burtii si a picioarelor si sa le scrii pe un caiet. Ideal este sa faci asta saptamanal.
Picioarele si burta sunt moi de la grasime, cand dai de muschi, vei vedea sa-s tari!

| Rux2000 explică (pentru Violleta2022):

Da dar înainte era mai tare acum este mai moale nu stiu cum sa explic, fac multe exerciţi pentru abdomen

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rux2000):

Este doar o perceptie gresita!

| Vallentina_Geo_1990 a răspuns:

Indicat ar fi sa faci si cateva exercitii daca vrei sa vezi rezultate mai bune