| MARGARETA199734 a întrebat:

aseara am observat ca am niște noduri in burta, într-adevăr mi-a ramas grăsime multă dupa nastere, cu toata ca ma chinui de 8 luni sa scap de ea.
Sunt doar in zonele cu grăsime mai multă
Nu ma doare, nu ma deranjeaza, doar vreau sa stiu daca am motiv de îngrijorare, abia peste 2 saptamani ajung in Romania la medic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nodulii sunt la suprafata? Ii simti ca are consistenta ca si grasimea si e asa, chiar sub piele? Foarte superficial?
Daca da, cel mai probabil este chiar grasime, probabil un lipom, sa nu te sperii daca citesti pe net ca e tumora si ca nu stiu ce, nu e cancer, e inofensiv, poti sa-l scoti intr-o mini interventie chirurgicala in orice policlinica cu cabinet chirurgical cu trimitere de la medicul de familie. Sau e doar grasime, insa daca nu reusesti sa o "topesti" nicicum mai probabil lipom.
Multa sanatate.

| MARGARETA199734 explică (pentru CuriousStuff):

Sunt in interior ii simt, in zonele cu grăsime mai multă

| CuriousStuff a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Sunt multi? Un singur nodul poate sa se simta ca si cum ar fi mai multi, insa daca sunt unul langa altul, ca un ciorchine de strugure e doar unul.