| ralukutza_6493 a întrebat:

din ce cauza a murit sotia lui Florin Salam? SI SINCERE CONDOLEANTE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

A murit in urma unui blocaj renal din cauza unei infectii netratate la timp.Se pare ca suferea si de ciroza in urma infectarii cu virusul hepatitei C in urma unei operatii de cezariana.Neglijenta proprie si a medicilor au condus la deces.

| nicky a răspuns:

Aseara ziceau la OTV ca a facut blocaj renal, ca a dat in septicemie si avea si ciroza la ficat.

| dulshe a răspuns:

Sotia lui Florin Salam, Stefania, suferea de ciroza hepatica si a fost adusa de urgenta la Spitalul De Urgenta Floreasca in urma unui blocaj renal. Desi operatia a fost cu succes doctorii au fost sceptici in privinta recuperarii Stefaniei. Ea a stat la reanimare in timp ce sotul ei Florin Salam astepta afara incurajat de nasul lor Adrian Minune si peste 40 de rude si prieteni.

In data de 12 aprilie 2009 sotia artistului a decedat in ciuda eforturilor medicilor de a o salva. Nu avea decat 27 de ani… Florin Salam s-a despartit cu greu de trupul acesteia. A iesit din salon cu poza acesteia la piept repetand doar: "Mi-am pierdut printesa". Stefania a lasat in urma un sot indurerat si 2 copii, o fata, Beatrice in varsta de 8 ani si un baiat, Daniel de 5 ani.

Adrian, nasul celor doi, a promis ca Fanica, cum o alintau cunoscutii, va avea parte de o ceremonie fastuoasa cum merita. La cererea familiei corpul Stefaniei a fost dus acasa inca de duminica seara.
Odihneasca-se in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Căsătoria cu Ștefania

Aflat în plină ascensiune în muzică, în toamna anului 2007, Florin Salam a decis să o ia de soție pe iubita sa din adolescență, Ștefania. Nașii celor doi au fost Cati și Adrian Minune - omul pe care î-l diviniza încă din copilărie. Cununia religioasă și celebrarea evenimentului, au avut loc în stațiunea Antalya din Turcia, în prezența a câteva sute de invitați! Cu toate acestea, înainte de a se căsători, atunci când Salam nu era cunoscut, cei doi nu duceau o viață prea ușoară. El provine dint-o familie numeroasa, mai are un frate și două surori, stăteau în cartierul Apărătorii Patriei și le era greu. Când l-am cunoscut pe Salam, mi-am dat seama că are potențial foarte mare, dar nu avea o situație foarte bună financiară. "Bursucule, o să ajung și eu la fel de mare ca Adrian Minune sau Vali Vijelie?" - Asta a fost prima întrebare ce mi-a adresat-o după ce l-am auzit cântând. Avea nevoie de un sprijin, de sfaturi, din partea mea, și i-am explicat că numai cu ambiție și multă muncă va reuși să atingă cele mai înalte culmi ale succesului - pe care se afla in prezent.

Tragedia

După doar doi ani de căsnicie, în data de 12 aprilie 2009, Florin Salam a suferit un șoc puternic, care avea să-i schimbe radical viața. În urma unui ciroze hepatice, soția acestuia, Ștefania, a decedat la vîrsta de doar 27 de ani, lăsându-l în urmă pe Florin cu cei doi copii pe care îi aveau împreună. În acel moment, Salam a decis să-și încheie cariera muzicală, a refuzat orice invitații de a cânta și și-a anulat toate concertele, dorind să rămână singur alături de cei doi copii.

| xxxxxxx_9645 a răspuns:

A facut blocaj renal