| roxyyoyo a întrebat:

Stiu ca a fost pusa de mai miulte ori, dar tot neclar a ramas pentru mine. Deci, sunt sanse de a ramane insarcinata fara contact sexual? Astazi cu prietenul meu ne'am "jucat", s-a excitat, iar apoi a ejaculat langa mine. Dar repet, nu a fost nici un contact intre organele genital. Sunt virgina, si e pentru prima oara cand experimentez astfel de lucruri. Si tocmai de asta sunt speriata. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| COLORATTA a răspuns:

Parerea mea este ca atat timp cat nu a avut loc nici o penetrare iar sperma nu a ajuns in "tine" nu ai cum sa fi insarcinata asa... doar de la un peeting.

| roxyyoyo explică (pentru COLORATTA):

Multumesc pentru. raspuns! Si sper sa fie asa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sperma intră în contact cu secreţia ta vaginală EXISTĂ risc de sarcină, dar este destul de redus.

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva! " - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte detalii/informaţii la linkul :
http://depici.ro/preconceptie/raman-insarcinata-daca-9-mituri-spulberate/

Toate cele bune.

| AndyLavy a răspuns:

Nu ramai insarcinata chiar atat de usor. sunt mai multi factori, iar frica dar si inconstienta sunt foarte mari.
Nu ai de ce sa iti faci niciun fel de grija. Daca nu a ejaculat in tine este imposibil sa ramai insarcinata.
Mai ales ca esti virgina, si nu a existat niciun contact.
deci nu mai fii speriata, stai linistita ca nu ai de ce sa iti faci niciun fel de grija. Si protejati-va daca ajungeti mai departe cu aceasta joaca.

| mada1820 a răspuns:

Sincera sa fiu eu am o curiozitate, de ce dumnezeu practicati asa ceva daca nici macar nu stiti "cu ce se mananca", din moment ce tu cu prietenul tau faceti asemenea lucruri tot cu el ar trebui sa ai aceste discutii.

| roxyyoyo explică (pentru mada1820):

De fapt am vb cu prietenul, si m'a asigurat ca nu e nici un risc. Si da, recunosc ca m-am jucat cu focul. Dar din greseli se invata, nu?

| mada1820 a răspuns (pentru roxyyoyo):

Da asa este din greseli se invata dar anumite greseli pot fi fatale si pot distruge viitorul la mai multe pers.

| euwik a răspuns:

Nu e posibil sa ramai daca nu ati avut contact cu organele genitale! Daca nu sti acest lucru e posibil sa fii cam mica de varsta, parerea mea este sa o lasi mai moale cu "joaca asta" pana cand te vei maturiza si vei sti ce faci.