| Pinguadi a întrebat:

Am si eu o mare problema am 14 ani 1.65 si 66-67 kg cam urat... dar asta e credeti ca as reusi sa slabesc 10 kg pus ceva musci daca :
1.As tine ceva regim nu fooarte drastic asa semi.
2.As face 1 ora tenis plus alergare o ora plus exerciti 1 ora.
As putea reusi oare sa dau jos ca ma duc la mare si nu vreau sa arat rau big grinhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Da, vei reusi sa slabesti
1. renunta la dulciuri
2. fa miscare
3. incearca sa iti calculezi caloriile mancate intr-o zi si sa te limitezi in MAXIM 1500...recomandat ar fi 1100-1200(eu asa am slabit 10 kg)
4. nu te astepta la rezultate imediate. Nu poti slabi asa de la o saptamana la alta
5. ai grija sa nu te infometezi, dar sa ai grija totusi la totceea ce mananci. Pastreaza la micul dejun o felie de paine cu pateu, branza, miere, dulceata sau ce vrei tu. La pranz mananca o ciorba, bors, supa sau carne la gratar sau la cuptor iar la cina ceva usor spre exemplu pastai, iaurt fructe, orez, etc.
6. mananca multe fructe. Inlocuieste dulciurile cu fructele. E vara, ai de unde alege!
7. nu manca paine decat maxim 2 felii pe zi.
8. Nu manca mai tarziu de ora 19
Succes!

4 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Citeste despre cum poti slabi mai usor pe siteul www.cura-de-slabire.net. Succes

| GdX a răspuns:

Nu esti in toate facultatile mintale. Esti in crestere lasa prostiile, daca e sa te vaiti vaita-te dupa 20 de ani cand nu mai crestii, la ce bun sa iti nenorocesti organismul de la o asa varsta?

| Pinguadi explică:

Mersi. Alte raspunsuri big grin?

| Pinguadi explică:

Pai bay godyx daca astept pana atunci o sa ajung ca tine sad si trebuie sa arat bine pentru fetitehee hee) rolling on the floor :X:X:X: